ciążą - 32 tydzień 33 tydzień ciąży ciąża - 34 tydzień

Mózg Twojego dziecka jest już rozwinięty do tego stopnia, że ma on już wykształcone pięć zmysłów. W tym okresie Twoje maleństwo systematycznie zaczyna gromadzić w swojej wątrobie zapasy żelaza, a jego waga sięga już dwóch kilogramów. Z kolei co trzydziesty trzeci tydzień niesie dla Ciebie? Otóż normalne jest, że kobiety w tym okresie są bardzo nerwowe i bardzo łatwo ulegają zdenerwowaniu. To normalne – ciąża zaczyna już być coraz bardziej dokuczliwa i marzysz już, by było Twoje dziecko opuściło już Twój brzuch.

Na tym zmiany w trzydziestym trzecim tygodniu się nie kończą – sprawdź jakie jeszcze procesy zachodzą w Twoim i Twojego dziecka organizmie: 33 tydzień ciąży

Po zajściu w ciąży praktycznie całe Twoje dotychczasowe życie ulegnie zmianie. Rozpoczyna się okres magicznych 40 tygodni, kiedy to będziesz nosić swoje dziecko w brzuchu. W dużej mierze od Ciebie zależy czo rozwój Twojego dziecka będzie przebiegał prawidłowo. Prześledźmy tydzień po tygodniu jak wygląda ten wyjątkowy okres w życiu każdej kobiety.